0.9 C
Polkowice
czwartek, 20 stycznia 2022 08:37:38
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Serce Zagłębia Miedziowego bije w rytmie WOŚP

Serce Zagłębia Miedziowego bije w rytmie WOŚP

0
336

Polkowiczanie mają wielkie serca, jak na Serce Zagłębia Miedziowego przystało. Polkowicki sztab WOŚP podczas 29. finału zebrał 58 839,56 złotych! Choć kwota ta na pewno jeszcze wzrośnie, bo część licytacji kończy się dopiero w przyszły weekend.

– Chciałabym podziękować wszystkim darczyńcom, którzy podarowali nam swoje usługi lub przedmioty. Ludzie z całej Polski licytowali nasze rzeczy. Z samych aukcji allegro udało nam się zebrać niemal 20 tysięcy złotych –  mówi Dagmara Gawlik, szefowa Sztabu WOŚP przy Centrum Kultury w Polkowicach. – W tym roku mieszkańców na mieście było zdecydowanie mniej, ze względu na to, że przez obostrzenia nie mogliśmy tak jak zwykle zorganizować imprez. Jednak jesteśmy zadowoleni i uważamy, że daliśmy z siebie wszystko – podkreśla.

Mimo że ten Finał był inny niż wszystkie, na mieście pojawili się niezawodni wolontariusze, którzy jak co roku zbierali pieniądze do skarbonek. Z puszką WOŚP kwestował również włodarz gminy.

– To kolejna wielka mobilizacja polkowiczan. Podczas 29. finału WOŚP nasze serca biły żywiej, a puszki wolontariuszy szybko wypełniały hojnymi datkami. Po raz kolejny nie zawiedliśmy – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Dziękuję wszystkim, którzy wspomogli ten szczytny cel. Dziękuję organizatorom z Centrum Kultury w Polkowicach i Polkowickiemu Centrum Wolontariatu. Dziękuję wolontariuszom za ich determinację, wolę pomocy i wielkie serca. Cieszę się, że właśnie tutaj, w Sercu Zagłębia Miedziowego, tak mocno biją serca mieszkańców naszej ziemi – podkreśla.

Na facebookowym fanpagu’u Centrum Kultury w dzień Finału odbyła się ponad trzygodzinna transmisja, która między innymi zawierała koncerty i wywiady. Następnie organizatorzy zaskoczyli wszystkich premierą wyjątkowego projektu z udziałem sław.

– Bardzo chciałam podziękować naszemu głównemu sponsorowi firmie PS&MS, dzięki której udało się zrealizować nasz upragniony projekt, czyli cover hymnu WOŚP. Zaprosiliśmy do niego znane gwiazdy, a także lokalnych artystów. To była nasza propozycja symbolicznego światełka do nieba – opowiada Dagmara Gawlik.

W tym roku większość swoich działań polkowicki Sztab przeniósł do Internetu. Darczyńcy byli szczególnie hojni i przekazali na licytacje dziesiątki fantastycznych przedmiotów, a także usług. Na aukcjach znalazły się m.in. romantyczna kolacja w punkcie widokowym w polkowickim wiatraku, pióro ofiarowane przez burmistrza Polkowic czy bilety na różne wydarzenia i spotkania z gwiazdami: Sanah, Pawłem Domagałą i Cezarym Pazurą. Dużym wsparciem byli również lokalni przedsiębiorcy, którzy sponsorowali wolontariuszom ciepłe posiłki.

Udział w orkiestrze wzięli także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach, którzy własnoręcznie przygotowali medale na Bieg Piastów ,,Biegniemy dla WOŚP”. Przypominamy, że w tym roku orkiestra grała dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolarynologii i diagnostyki głowy.

Poprzedni artykułZ zakazami i po narkotykach w drogę prosto w ręce policjantów
Następny artykułNabór rachmistrzów