Sól z KGHM na polskich, niemieckich i czeskich drogach

0
117

Polska południowo – zachodnia, Niemcy i Czech to tereny na które trafia sól z kopalni ZG Polkowice – Sieroszowice. KGHM METRACO, spółka z grupy kapitałowej KGHM do końca stycznia sprzedała ponad 50 tys. ton soli. To rekordowe wartości. Wszystkiemu sprzyja sroga zima.

Sól w ZG Polkowice- Sieroszowice jest wydobywana od września 1991 roku. Dystrybutorem soli kamiennej od KGHM, niezbędnej do zimowego utrzymania dróg, jest spółka KGHM METRACO.

– Cieszy nas ta aura za oknem. Zapotrzebowanie na sól jest bardzo wysokie, ale stajemy na wysokości zadania. Wysoki sezon trwa od października do końca marca. Ten okres jest czasem najbardziej wytężonej pracy, natomiast sprzedajemy sól cały rok, ponieważ utrzymanie stanów magazynowych tego wymaga. Sprzyja temu także stale rozbudowująca się infrastruktura drogowa, wokół której muszą być zorganizowane zaopatrzone w sól magazyny – mówi Adrian Szymański, prezes KGHM METRACO.

Odbiorcami soli magazynowanej w magazynie przy SW – 1 w Kaźmierzowie są klienci z południowo- zachodniej Polski, z Niemiec i Czech. Magazyn jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie, bo może pomieścić ok. 70 tys. ton soli. Nad sprawnym załadunkiem czuwa załoga złożona z 12 osób.

Poprzedni artykułBezpłatne badania. Dbamy o serce i mózg
Następny artykułBaseny sportowe w Polkowicach będą otwarte?