Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet

0
220

Rusza XV edycja Polkowickich Dni „Chronię życie przed rakiem”. Od 8 do 10 marca polkowiczanki będą mogły skorzystać z wielu bezpłatnych badań profilaktycznych.

W ramach corocznej akcji wykonywane będą badania cytologiczne, badania piersi przez położną oraz mammografia i USG piersi. Akcja promocyjna odbędzie 8 i 9  marca w godz. od 10 do 13 oraz 10 marca w godz. od 14 do 17.

– Przez trzy dni będziemy edukować polkowiczanki z zakresu profilaktyki raka piersi oraz uczyć samobadania piersi. Pomogą w tym nasze położne oraz polkowickie Amazonki – mówi Ewelina Armata, koordynatorka programu.

W zeszłym roku z bezpłatnej mammografii skorzystało 27 kobiet, cytologię wykonało 311 pań, a USG piersi – 393. Położne środowiskowe nauczyły, jak badać piersi 255 kobiet. W tym roku Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych spodziewa się podobnego zainteresowania akcją.

– Ten program jest bardzo potrzebny. Mamy satysfakcję z tego, że pomogłyśmy wielu kobietom, ale ciągle czujemy niedosyt. Kobiety wciąż nie badają się regularnie. Chcemy dotrzeć przede wszystkim do młodych dziewczyn, by dbały o swoje zdrowie. Tłumaczymy, jak się badać, co robić, gdy wykryjemy jakieś zmiany. Co ważne, jesteśmy dostępne nie tylko w czasie kampanii, ale i pozostałe dni – mówi Danuta Dawidowicz, położna środowiskowo-rodzinna w PCUZ.

Podczas akcji będzie można założyć Internetowe Konto Pacjenta. Pomoże w tym pracownik przychodni. Kampania „Chronię życie przed rakiem” finansowana jest z budżetu gminy Polkowice.

Poprzedni artykułPrzedszkolaczki świętowały urodziny Misia Uszatka
Następny artykułBezpłatne badania dla kobiet