Pieniądze na działalność społeczną

0
278

Kto chce aktywnie działać na rzecz innych i zmieniać swoje otoczenie na lepsze, ale brakuje mu funduszy na taką działalność, może starać się o mikrogranty z Programu Wolontariatu Miejskiego „Działaj z sercem”.

 

W ramach programu  „Działaj z sercem” można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości do 1500 złotych. Pieniądze te można przeznaczyć na działania społeczne, kulturalne lub ekologiczne. O taką formę pomocy mogą starać się m. in. stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich czy parafie, ale także grupy nieformalne, składające się z co najmniej trzech członków, w tym pełnoletniego lidera. Aby otrzymać mikrogrant wystarczy spełnić kilka prostych warunków.

– Po pierwsze trzeba mieć pomysł. Nie chodzi tu jednak tylko o to, by pomagać osobie potrzebującej. Mogą to być także działania ekologiczne czy kulturalne. Drugim etapem jest wypełnienie wniosku, w czym pomóc mogą pracownicy Polkowickiego Centrum Wolontariatu. Wnioski można pobrać ze strony internetowej www.ckpolkowice.pl lub osobiście w Atelier Rynek 4A. Wypełniony wniosek  należy złożyć i czekać na decyzję, którą podejmie komisja. Odpowiedzi należy się spodziewać w ciągu 30 dni – wyjaśnia  Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

W przypadku pozytywnej decyzji, z wnioskodawcami podpisywana jest umowa na konkretne działania. Mogą to być projekty charytatywne, aktywizacyjne, społecznościowe, artystyczne lub edukacyjne. Co ważne, wnioskodawcy nie otrzymują pieniędzy do rąk własnych – wszystkie rozliczenia są prowadzone będą przez Centrum Kultury w Polkowicach.

Program „Działaj z sercem” został zainaugurowany w Centrum Kultury w Polkowicach, które było współinicjatorem tego przedsięwzięcia, razem z Polkowickim Centrum Wolontariatu oraz Urzędem Gminy Polkowice.

– Jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy zmierzające do budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Przypomnę, że od kilku lat działa też u nas budżet obywatelski. To inicjatywy, które mają służyć budowaniu dobrych relacji i więzi społecznych, zwłaszcza w tym trudnym, covidowym okresie – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Projekty do programu można realizować do końca tego roku. Regulamin przyznawania mikrograntów oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury w Polkowicach.

Poprzedni artykułTroszczą się o przyszłe mamy
Następny artykułKażdy mieszkaniec gminy otrzyma pomoc