Powrót do przedwojennej tradycji

0
237

Przedstawiciele polkowickiego samorządu i harcerze złożyli wieńce oraz kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. To powrót do przedwojennej tradycji pielęgnowania pamięci o twórcy niepodległej Polski w dniu jego imienin.

Kwiaty w biało-czerwonych barwach złożyli burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, jego zastępca do spraw gospodarczych Wojciech Marciniak oraz przedstawiciele Rady Miejskiej – przewodniczący Roman Rozmysłowski i wiceprzewodniczący Mariusz Zybaczyński.

Wartę honorową pod monumentem objęli harcerze z Hufca ZHP w Polkowicach, którzy także przynieśli pod pomnik biało-czerwoną wiązankę. Imieniny Józefa, przez całe dwudziestolecie międzywojenne wiązane głównie z osobą marszałka Piłsudskiego, były jednym z najważniejszych dni w ówczesnym kalendarzu.

– To powrót do przedwojennej tradycji, kiedy ten dzień był wielkim, nieformalnym świętem państwowym, a do Belwederu, siedziby marszałka Polski, docierały setki tysięcy kart pocztowych z życzeniami imieninowymi dla Józefa Piłsudskiego – mówi Łukasz Puźniecki Przypomina burmistrz Polkowic – Dlatego cieszę się, że dziś są z nami młodzi polkowiczanie, w osobach harcerzy z polkowickiego hufca ZHP. To oni, ucząc się od nas pielęgnowania naszych tradycji, będą je przekazywać kolejnym pokoleniom – dodaje burmistrz.

Poprzedni artykułKGHM zbiera pochwały za strategię rozwoju i relacje inwestorskie
Następny artykułPrzez pół Polski po zawód do Lubina