Autobusy elektryczne na ulicach Polkowic

0
103

Gmina posiada dwa elektryczne autobusy. Na zakup dziewięciu kolejnych samorząd pozyskał ponad 14 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Niebawem nowe autobusy będą jeździły po polkowickich ulicach.

Niedługo na polkowickie ulice wyjadą nowe elektryki miejskie. Autobusy w ubiegłym tygodniu trafiły do portu w Niemczech, a dziś są już w Polsce. Na zakup dziewięciu takich pojazdów gmina pozyskała ponad 14 milionów złotych dofinansowania.

– Kabina kierowcy super, fotel też bardzo wygodny z mnóstwem możliwości – mówi Stanisław Fietkowski, kierownik działu organizacyjno-administracyjnego w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. – Według mnie, jest to najlepszy autobus elektryczny, jaki do tej pory widziałem, a widziałem ich dużo. Większość opisów jest w języku polskim, podobnie jak menu komputera głównego, więc kierowcy nie będą mieli problemów z przeczytaniem błędu, jaki się pokaże – dodaje kierownik.

Rozwój elektromobilności jest jednym z priorytetów włodarza Polkowic.

– To nie tylko rozwój ekologicznych form komunikacji miejskiej, takich jak transport elektrycznymi pojazdami czy system roweru miejskiego – podkreśla Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – To również działania mające na celu ochronę naszego środowiska. Elektromobilność jest możliwością do tego, aby czynić nasze miasto atrakcyjnym, ekologicznym miejscem do mieszkania – dodaje burmistrz.

Przypomnijmy, że obecnie gmina posiada dwa elektryczne autobusy. Na zakup dziewięciu kolejnych samorząd pozyskał ponad 14 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Poprzedni artykułNowa kabina do dezynfekcji
Następny artykułTo uprzywilejowanie czy dyskryminacja? – pytają pracownicy KGHM