KGHM z myślą o całych rodzinach, czyli projekty społeczne

0
339

Zdrowie psychiczne, dobrostan dzieci i młodzieży oraz relacje w rodzinie – to najważniejsze cele aktualnych programów społecznych realizowanych przez KGHM we współpracy z samorządami Zagłębia Miedziowego. Pomimo pandemii i obowiązujących obostrzeń współpraca nie ustała. W planach są już kolejne projekty i przedsięwzięcia. Programy społeczne na 2021 rok zostały omówione podczas spotkania online z udziałem przedstawicieli Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. i kilkunastu samorządowców.

– Pandemia utrudnia realizację społecznych inicjatyw, ale mimo to zdziałaliśmy wiele dobra. Nie skorzystaliśmy z alibi w postaci trudnej sytuacji epidemicznej. Dziękuję za zaangażowanie miedziowych samorządów, bez których nasze przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności nie byłyby możliwe – powiedział Adam Bugajczuk, Wiceprezes KGHM ds. Rozwoju.

Od 2019  KGHM współfinansuje realizowane w szkołach Zagłębia Miedziowego programy profilaktyczne. Pomimo pandemii i zamkniętych placówek oświatowych w 2021  w zajęciach online wzięło udział blisko 600 uczniów i ponad 300 rodziców i nauczycieli.

Miedziowy gigant m.in. sfinansował dostęp do bezpłatnych poradników dla rodziców i nauczycieli. Materiały online zostały pobrane przez tysiące unikalnych użytkowników z naszego regionu. Z kolei broszura „Dzieci w wirtualnej sieci” na temat sposobów ochrony przed zagrożeniami cyfrowego świata trafiła do blisko 10 tys. rodziców zarówno w formie drukowanej, jak i online.

Część warsztatów można realizować w obowiązującym reżimie sanitarnym. Kurs „Szkoła Rodziców i Wychowawców”, czyli program rozwoju kompetencji dorosłych w kontakcie z dorastającymi dziećmi w 2020 roku ukończyło 350 dorosłych z Zagłębia Miedziowego. W tym roku zainteresowanych jest już ponad 100 osób.

– Akademia Przywództwa Liderów Oświaty, którą zaproponował KGHM dyrektorom szkół z naszego regionu to gruntowny program rozwoju, który przerósł moje oczekiwania. Korzysta on z doświadczeń najlepszych trenerów i wykładowców biznesu. Moi współpracownicy już teraz odczuwają realne efekty mojego uczestnictwa w akademii – mówił podczas spotkania Paweł Korzeń, dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie.

W tym roku KGHM był partnerem Tygodnia Walki z Depresją. Wydarzenie swoim patronatem objęło 28 lokalnych samorządów i mediów. 120 mieszkańców Zagłębia skorzystało z darmowych konsultacji ze specjalistami, tysiące osób oglądało wykłady i rozmowy, a wydarzenie w mediach społecznościowych uzyskało zasięg 130 tys. użytkowników.

Obserwujemy też pozytywne efekty kampanii społecznej KGHM Mie(ć)dź Rodzinę. Ważnym społecznie tematem udało się zainteresować mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Kilkadziesiąt rodzin zgłosiło swoje kandydatury na rodziców zastępczych. Bezpośrednim efektem akcji jest 5 małżeństw z naszego regionu, które przeszły szkolenie i przyjęły dzieci do swoich domów. 

 

inf.kghm

Poprzedni artykułKGHM nagrodził najlepszych uczniów
Następny artykułJubileusz 60-lecia KGHM