Polkowicki Budżet Obywatelski – rozpoczęto nabór wniosków

0
216

Dwa miliony złotych z gminnego budżetu są w rękach mieszkańców. To kwota, za którą polkowiczanie mogą zrealizować swoje pomysły w ramach tegorocznego PBO. Wnioski można już składać.

 

– Budżet obywatelski to głos mieszkańców w dyskusji na temat przyszłości gminy. To dla nas bardzo ważne, aby to właśnie oni współdecydowali o wydatkowaniu gminnych środków i zgłaszali swoje pomysły. Bo kto, jak nie mieszkańcy, wiedzą najlepiej, czego brakuje lub co można poprawić w ich okolicy – mówi  Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic – Dlatego zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Polkowickim Budżecie Obywatelskim 2022 – dodaje burmistrz.

Mieszkańcy, którzy chcieliby porozmawiać na temat przygotowania projektu z urzędnikami mogą zgłosić się do punktu konsultacyjnego.

– Codziennie od 4 maja do 18 czerwca w Urzędzie Gminy Polkowice będzie działał punkt konsultacyjny, w którym liderzy projektów oraz osoby zainteresowane będą mogli uzyskać informacje na temat PBO 2022 oraz pomoc w zakresie przygotowania projektu. Dodatkowo w każdy wtorek konsultacje z pracownikami merytorycznych wydziałów odbywać się będą w godzinach od 15.30 do 17 w budynku przy ul. Górnej 2, pokój nr 206 – informuje Anna Dziedzic, inspektor ds. inicjatyw gospodarczych w UG Polkowice.

Urzędnicy zachęcają również do kontaktu telefonicznego pod numerem 76 847 41 45 oraz mailowego: pbo@gmina.polkowice.pl

Przyjmowanie wniosków potrwa od 17 maja do 18 czerwca. Po tym terminie komisja, powołana przez burmistrza Polkowic, przystąpi do oceny poszczególnych projektów. Jest to dwuetapowa ocena formalna i merytoryczna.

– W 2020 roku pandemia koronawirusa spowodowała trudną sytuację wszystkich samorządów, stąd  decyzja o tym, aby nie przeprowadzać naboru wniosków w ramach PBO 2021, a zadania zaplanowane na 2020 rok zrealizować w tym roku – informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice. – Wyjątkiem były projekty dotyczące bezpieczeństwa, obejmujące inwestycje na terenach sołectw, które były już na etapie realizacji. Zostały one zrealizowane jeszcze w 2020 roku. Są to na przykład drogi, chodniki czy oświetlenie – dodaje rzecznik.

Poprzedni artykułRekordowe raportowane wyniki: KGHM Polska Miedź S.A. przedstawiła podsumowanie za pierwszy kwartał 2021 roku
Następny artykułAwanse zawodowe polkowickich strażaków