Inauguracja polkowickiej „Szprychy”. Samorządowcy na rowerach

0
355

100 rowerów na 22 stacjach czeka już na miłośników Polkowickiego Roweru Miejskiego. Właśnie ruszyła druga edycja „Szprychy”.

 

Polkowicki rower miejski to inicjatywa, która zyskało sobie ogromne grono zwolenników. W inauguracyjnym otwarciu drugiej edycji polkowickiej „Szprychy” wzięli udział m. in. samorządowcy, przedstawiciele wielu środowisk miejskich oraz służb.  Wśród obecnych były także panie z Polkowickiej Grupy Rowerowej „Babki z Korbą”.

– Bardzo się cieszę, że możemy powrócić do roweru miejskiego po roku przerwy, spowodowanego epidemią koronawirusa. A jest do czego wracać, bo przypomnę, że w trakcie pierwszej edycji „Szprychy” – Polkowickiego Roweru Miejskiego, ponad dwa tysiące użytkowników przejechało blisko 45 tysięcy kilometrów. To cieszy i oznacza, że „RoweLOVE Polkowice” to nie tylko hasło, ale także faktyczny wymiar tego, jak bardzo polkowiczanie chcą się przesiąść na rowery – mówi  Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

Elementem inauguracji drugiej edycji „Szprychy” – Polkowickiego Roweru Miejskiego, był wspólny przejazd ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulicy Głogowskiej. W sumie z Rynku wyjechały 24 rowery miejskie, w tym trzy ze specjalnymi siedziskami dla dzieci.

– Zachęcam do korzystania z naszych rowerów miejskich, tym bardziej, że jest ich w tym roku dwa razy więcej. Z pięćdziesięciu do stu sztuk wzrosła liczba rowerów, a liczba stacji z dziesięciu do dwudziestu dwóch. Mamy również dziesięć rowerów przygotowanych do użytkowania przez rodziny z dziećmi. Bardzo to cieszy, bo chcemy, żeby Polkowice były miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla rodzin – mówi  Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

O szczegółach i regulaminie „Szprychy” – Polkowickiego Roweru Miejskiego można przeczytać na stronie internetowej http://www.prm.bike

Poprzedni artykułInwestowali w ciepło, awarii było niewiele
Następny artykułWspólne przemarsze i koncerty na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.