Copper Talks 2021 – KGHM i Związek Pracodawców Polska Miedź inicjują „polskie TED Talks”

0
194
„Przyszłość jest z miedzi” – podążając za tym hasłem, KGHM Polska Miedź S.A. wspólnie ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź zorganizowały unikatowe spotkanie, podczas którego eksperci z dziedziny nauki, cyberbezpieczeństwa i psychologii dzielili się oryginalnymi ideami na temat współczesnego świata i jego rozwoju.

 

TED Talks to słynne spotkania specjalistów z różnych dziedzin emitowane w serwisie Youtube. Copper Talks 2021 to inicjatywa w podobnym formacie, ale z własną formułą i specyfiką. Tematy poruszane podczas pierwszego wydarzenia dotyczyły szeroko pojętego przemysłu, nauki i technologii.

KGHM od 60 lat wydobywa z Ziemi to, co w niej najlepsze i dzieli się tym ze światem. Dzięki miedzi możemy posługiwać się urządzeniami elektronicznymi, wykorzystujemy ją w elektromobilności, energetyce odnawialnej, czy medycynie. Jednak chcemy dzielić się nie tylko naturalnym bogactwem ziemi – chcemy dzielić się inspiracjami i konkretną, aktualną wiedzą przedstawianą przez ekspertów obdarzonych szczególnymi talentami – tak ideę Copper Talks tłumaczy Paweł Ernst, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

W wydarzeniu udział wzięli wybitni specjaliści, w tym Miłosz Brzeziński, autor książek i artykułów na temat praktycznego zastosowania psychologii, wykładowca akademicki oraz doradca w zakresie efektywności. W swojej prelekcji opowiadał o tym, jaki wpływ na nasze zachowania ma otoczenie, w tym relacje z innymi.

O idei kosmicznego górnictwa mówił Tomasz Rożek znany dziennikarz i fizyk zajmujący się popularyzacją nauki oraz autor popularnego kanału „Nauka to Lubię”. W przeprowadzonym w formie online wywiadzie odpowiadał m.in. na pytanie czy kosmiczne kopalnie i wydobywanie surowców poza naszą planetą to science-fiction, czy jednak realna perspektywa.

Ostatnim gościem Copper Talks 2021 był Adam Haertle, ekspert z obszaru IT zajmujący się cyberbezpieczeństwem i redaktor naczelny portalu Zaufana Trzecia Strona. W rozmowie na temat współczesnych zagrożeń przedstawił swoją opinię o tym, jak wielkie znaczenie dla stosunków międzynarodowych mają ataki hakerskie, które wpływać mogą na sytuację ekonomiczną państw, czy wydarzenia polityczne.

Goście znani z mediów internetowych, specjaliści z dziedzin związanych z nowymi technologiami, czy dających nam świeże spojrzenie na rzeczywistość, a przy tym z dziedzin odmiennych – to wszystko złożyło się na spotkanie, które było pełne oryginalnych myśli na temat dzisiejszego społeczeństwa, funkcjonowania człowieka, czy gospodarki jutra.

Poprzedni artykułDzień dziecka w Polkowicach
Następny artykułAkcjonariusze KGHM zdecydowali