KGHM świętuje z mieszkańcami Zagłębia Miedziowego – nowe murale w Polkowicach, Lubinie i Głogowie

0
168

Wyjątkowe, antysmogowe i w kolorach miedzi – kolejne trzy murale z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. pojawią się w trzech miastach Zagłębia Miedziowego. Spółka przygotowała specjalne projekty murali podkreślające związki firmy z Lubinem, Polkowicami i Głogowem.

– Murale symbolicznie odnoszą się do naszych oddziałów w poszczególnych miastach, ale przede wszystkim pokazują naszych pracowników i są im dedykowane. Mamy nadzieję, że taki prezent od KGHM spodoba się mieszkańcom Zagłębia Miedziowego, którzy razem z nami tworzą tę wyjątkową część Dolnego Śląska – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelna ds. komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Murale wykonane będą z wykorzystaniem farb antysmogowych. W Polkowicach malowidło już powstaje na budynku przy ul. 11 lutego. Kolejne pojawią się w Lubinie i Głogowie.

KGHM obchodzi swój jubileusz organizując szereg wydarzeń związanych z hasłem „Przyszłość jest z miedzi”. Mieszkańcy Dolnego Śląska i nie tylko mogą już podziwiać wyjątkowy mural, który powstał w Legnicy na budynku KGHM ZANAM. Na powierzchni blisko 190 m2 ukazano sylwetki pracowników Spółki. Wizerunki postaci (m.in. hutnika, górnika, geologa, ratownika), maszyn oraz symbole nowych technologii tworzą wyjątkowy kolaż, wpisany w kształt głowy górnika.

Mural w Legnicy powstał w kolorach miedzi, sztandarowego produktu KGHM. Odkrywając złoża miedzi, Jan Wyżykowski i jego zespół odmienili los tej części Dolnego Śląska. Miedź zmieniła życie kolejnych generacji mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Ekologiczna farba na budynku KGHM ZANAM to nawiązanie do strategii KGHM, w której jednym z filarów jest ekologia. W bliskim sąsiedztwie muralu znajduje się pierwsza w Polsce elektrownia fotowoltaiczna w technologii 4.0

Poprzedni artykułDziękujemy za pomoc – KGHM podsumowuje akcję wsparcia dla seniorów z Dolnego Śląska i województwa lubuskiego
Następny artykułKGHM jest w ścisłej światowej czołówce