KGHM jest w ścisłej światowej czołówce

0
103

Świetne wyniki KGHM za I półrocze oraz potwierdzenie wysokiej pozycji wśród światowych potentatów w branży wydobywczej – KGHM znalazł się na 7. miejscu w prestiżowym zestawieniu największych producentów miedzi. Ranking przygotował portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Kitco podsumowało pracę 10 największych firm wydobywczych na świecie na podstawie wyników dotyczących produkcji miedzi w pierwszym kwartale tego roku. Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. podkreśla, że to zestawienie potwierdza, że firma bardzo dobrze wyznaczyła kierunki rozwoju dbając zarówno o bezpieczeństwo pracowników, jak i o odpowiedzialną produkcję.

KGHM 17 sierpnia  przedstawił wyniki finansowe i produkcyjne za pierwsze półrocze 2021 roku. Miedziowy gigant zanotował dwukrotny wzrost skorygowanej EBIDTA dla Grupy Kapitałowej, o 8,6 proc. wyższą produkcję miedzi płatnej oraz ponad 30-procentowy wzrost przychodów GK w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego.

Produkcja miedzi płatnej w Grupie Kapitałowej KGHM w ciągu sześciu miesięcy to aż 381 tys. ton. Z kolei produkcja miedzi płatnej w KGHM Polska Miedź S.A. wzrosła o 4,4% w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku i wyniosła 293 tys. ton.

W kwietniu tego roku w innym rankingu przygotowanym przez kitco.com KGHM został uznany największą kopalnią srebra na świecie za 2020 rok.

Poprzedni artykułKGHM świętuje z mieszkańcami Zagłębia Miedziowego – nowe murale w Polkowicach, Lubinie i Głogowie
Następny artykułFinał drugiej edycji Szkoły Przywództwa KGHM