Maltański Legion remontuje mieszkanie dla dzieci

0
338

Pracownicy KGHM należący do Stowarzyszenia Maltański legion remontują mieszkanie, w którym zamieszkają dzieci opuszczające dom dziecka. Lokal będzie nowym startem dla młodych ludzi w Polkowicach. Górnicy krwiodawcy z Maltańskiego Legionu prowadzą prace remontowe po godzinach pracy w kopalniach.

Chcą pomóc dzieciom, które opuszczą dom dziecka, by zacząć nowe życie. W tym celu górnicy należący do Stowarzyszenia Maltański legion remontują mieszkanie w Polkowicach, w którym młodzi ludzie zamieszkają.

– Zaczęliśmy od zalepiania dziur w ścianach, wyrwania kołków i gwoździ, wygładzenia ścian, szlifów i usunięcia starego tynku. Chcieliśmy doprowadzić mieszkanie do takiego stanu, w którym sam chciałbym mieszkać i moi koledzy. Trzeba wszystko wygruntować i pomalować, zmienić podłogi z PCV na panele. Pracujemy tu zależności od zmian, bo każdy z nas pracuje inaczej w systemie czterobrygadowym. Jedni mają małe dzieci, inni wyjechali na wakacje, ale zmieniamy się tu. W sumie jest nas tu pięciu. Wszyscy jesteśmy związani z Maltańskim Legionem, który podobne akcje robi już od dawna. Dzielimy się nie tylko krwią, ale też pomocną dłonią. Robimy pokazy pierwszej pomocy i pomagamy w akacjach charytatywnych. Główny nacisk finansowy na działania w tym mieszkaniu jest ze strony Starostwa Powiatowego w Polkowicach, ale to, na co nie było czasu, by składać wniosek i czekać na zakupy przynieśliśmy od siebie z innych akcji Legionu i z domu. Pracujemy tu prawie każdego dnia. Powinniśmy skończyć do końca wakacji – mówi Maciej Wierdak, ZG Rudna.
Stowarzyszenie z własnych środków zakupiło panele do czterech pokojów.

– Udało nam się pozyskać to mieszkanie od włodarzy Gminy Polkowice. Posłuży ono jako mieszkanie usamodzielniające dla dzieci z naszej pieczy. Wymaga ono odświeżenia i umeblowania. Zwróciliśmy się o pomoc do wolontariuszy z Maltańskiego Legionu. Jestem im za to bardzo wdzięczny. To nieoceniona pomoc – dodaje Jan Wojtowicz, wicestarosta powiatu polkowickiego.

Poprzedni artykułHuta Miedzi Głogów świętuje 50-lecie – przy oddziale KGHM Polska Miedź S.A. posadzono 5 dębów
Następny artykuł75-lecie klubu Zagłębie Lubin – mnóstwo atrakcji