17 C
Polkowice
poniedziałek, 15 sierpnia 2022 08:58:10
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Kręcimy na potęgę

Kręcimy na potęgę

0
235

Blisko 26 tysięcy razy w ciągu trzech miesięcy polkowiczanie skorzystali z jednośladów w ramach projektu „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski”. Łączny czas korzystania z rowerów w ciągu tego kwartału to 8262 godziny.

– Sukces roweru miejskiego świadczy o tym, że polkowiczanie z chęcią korzystają z tego typu komunikacji – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – To jeszcze bardziej mobilizuje do tworzenia infrastruktury rowerowej, a zwłaszcza budowy ścieżek rowerowych.

Statystyki po trzech miesiącach funkcjonowania programu są imponujące. Polkowiczanie skorzystali z dostępnych rowerów prawie 26
tysięcy razy. Najczęściej korzystano z rowerów do 20 minut – 3183 godz. Przejazdy do jednej godziny trwały 1721 godzin. Dłuższe wycieczki
do dwóch godzin jednorazowo trwały 1102 godziny, a do trzech godzin – 446. Co ciekawe, długich wycieczek powyżej trzech godzin było
znacznie więcej. Trwały razem 1780 godzin.

Rower miejski zyskuje z czasem coraz większą popularność wśród polkowiczan, o czym może świadczyć fakt, że w analogicznym okresie, dwa lata temu, rowery miejskie były w użyciu przez 6742 godziny, a więc o półtora tysiąca godzin mniej.

Inicjatywa wspierana jest także przez przedsiębiorców. Rada miejska wprowadziła do budżetu Polkowic 20 tys. zł. To darowizna od firmy Sanden przeznaczona na finansowanie i rozwój projektu „Szprychy”.

„Już po raz drugi firma Sanden Manufacturing Poland jest partnerem i sponsorem programu „Szprychy’’ Polkowicki Rower Miejski. Wspieramy lokalne inicjatywy, ekologię i promocję zdrowego trybu życia. Akcja zyskała naszą przychylność, ponieważ jest okazją do zwiększenia aktywności fizycznej wszystkich mieszkańców naszej gminy” – poinformowała spółka.

Na rowerach miejskich, w ramach obecnej edycji polkowiczanie będą mogli jeździć do 30 listopada.

Poprzedni artykułSzczepionkoBUS w trasie
Następny artykułTrójka ponownie najlepsza