Dzień Przedszkolaka. Mnóstwo atrakcji w PM „Słoneczko”

0
294

Zabawy, konkursy, nagrody i przepyszne, zdrowe przekąski. Tak maluchy z polkowickiego „Słoneczka” świętowały Dzień Przedszkolaka. Atrakcji nie brakowało, a jedną z nich były nagrody za udział w konkursie kulinarnym na danie zdrowe i wyjątkowe.

 

W polkowickim „Słoneczku” Dzień Przedszkolaka był okazją do wspólnej zabawy, także z rodzicami – na świeżym powietrzu. Takich okazji, ze względu na pandemię, nie było ostatnio zbyt wiele, dlatego wszyscy czekali na to spotkanie.

– Przygotowaliśmy dużo niespodzianek, są kąciki zabaw, jest animator, mamy też słodki, ale zdrowy poczęstunek łącznie z owocami i warzywami – mówiła Krystyna Krzyżaniak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach.

Podczas zabawy dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie kulinarnym na danie zdrowe i wyjątkowe. Konkurs zorganizowany został w zeszłym roku w ramach programu „Maluch, senior każdy powie, że największy skarb to zdrowie”, na który placówka otrzymała grant, a przepisy maluchów znalazły się w specjalnej gazetce. Niestety, ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się dopiero teraz. Wśród nagrodzonych znalazła się Marta Janiak. Przepis na swoje danie zgłosiła będąc w przedszkolu, a nagrodę odebrała jako uczennica klasy pierwszej. Była to zapiekanka, między innymi, z szynką, cukinią i innymi warzywami.

Poprzedni artykułAmbasador Polski 2021 – trzecia edycja plebiscytu KGHM
Następny artykułEksperci od robotyki i sztucznej inteligencji już w piątek w Polkowicach